Bucuresti · 22.2 €/mp · Randament brut 5.34%
1 camera
380 €/luna
2 camere
542.5 €/luna
3 camere
760 €/luna
Randament brut
5.34%
Randament net
3.8%
Recuperare investitie
22 ani
| Metric | Vitan Mall | Media Bucuresti | Diferenta |
|---|---|---|---|
| Chirie 2 camere | 542.5 € | 1009.68 € | -46% |
| Chirie 3 camere | 760 € | 1208.11 € | -37% |
| Chirie per mp | 22.2 € | 12.88 € | +72% |
| Pret achizitie/mp | 2218.42 € | 2037.28 € | +9% |
Proiectie detaliata pe 10 ani
Analiza cost-beneficiu completa
Preturi de achizitie si evolutie
Cartierul Vitan Mall din Bucuresti are chirii medii de 542.5 EUR/luna pentru un apartament cu 2 camere si 22.2 EUR/mp. Cu un pret de achizitie estimat la 2218.42 EUR/mp, randamentul brut din chirii este de 5.34%, iar randamentul net de aproximativ 3.8%.
Investitia intr-un apartament cu 2 camere in Vitan Mall se recupereaza in estimativ 22 ani din chiriile nete incasate. La aceasta se adauga aprecierea proprietatii, estimata la 2-5% pe an in functie de evolutia pietei.
In Vitan Mall, Bucuresti, chiria medie este de 380 EUR/luna pentru garsoniera, 542.5 EUR/luna pentru 2 camere, 760 EUR/luna pentru 3 camere si 977 EUR/luna pentru 4 camere. Chiria per metru patrat este de 22.2 EUR.
Randamentul brut estimat pentru un apartament cu 2 camere in Vitan Mall este de 5.34%, iar randamentul net (dupa impozit si cheltuieli) de aproximativ 3.8%. Investitia se recupereaza in estimativ 22 ani.
Vitan Mall are un pret mediu de achizitie de 2218.42 EUR/mp. Cu o chirie de 542.5 EUR/luna pentru 2 camere si un randament brut de 5.34%, zona are un randament moderat pentru investitori.
Chiria medie in Vitan Mall (542.5 EUR/luna pentru 2 camere) este sub media orasului Bucuresti (1009.68 EUR/luna). Chiria per mp este de 22.2 EUR, fata de media de 12.88 EUR/mp in Bucuresti.
953.1 € / 2 cam.
37.3 €/mp