Bucuresti · 22.6 €/mp · Randament brut 5.78%
1 camera
420 €/luna
2 camere
600 €/luna
3 camere
840 €/luna
Randament brut
5.78%
Randament net
4.2%
Recuperare investitie
20.3 ani
| Metric | Baba Novac | Media Bucuresti | Diferenta |
|---|---|---|---|
| Chirie 2 camere | 600 € | 1009.68 € | -41% |
| Chirie 3 camere | 840 € | 1208.11 € | -30% |
| Chirie per mp | 22.6 € | 12.88 € | +75% |
| Pret achizitie/mp | 2263.58 € | 2037.28 € | +11% |
Proiectie detaliata pe 10 ani
Analiza cost-beneficiu completa
Preturi de achizitie si evolutie
Cartierul Baba Novac din Bucuresti are chirii medii de 600 EUR/luna pentru un apartament cu 2 camere si 22.6 EUR/mp. Cu un pret de achizitie estimat la 2263.58 EUR/mp, randamentul brut din chirii este de 5.78%, iar randamentul net de aproximativ 4.2%.
Investitia intr-un apartament cu 2 camere in Baba Novac se recupereaza in estimativ 20.3 ani din chiriile nete incasate. La aceasta se adauga aprecierea proprietatii, estimata la 2-5% pe an in functie de evolutia pietei.
In Baba Novac, Bucuresti, chiria medie este de 420 EUR/luna pentru garsoniera, 600 EUR/luna pentru 2 camere, 840 EUR/luna pentru 3 camere si 1080 EUR/luna pentru 4 camere. Chiria per metru patrat este de 22.6 EUR.
Randamentul brut estimat pentru un apartament cu 2 camere in Baba Novac este de 5.78%, iar randamentul net (dupa impozit si cheltuieli) de aproximativ 4.2%. Investitia se recupereaza in estimativ 20.3 ani.
Baba Novac are un pret mediu de achizitie de 2263.58 EUR/mp. Cu o chirie de 600 EUR/luna pentru 2 camere si un randament brut de 5.78%, zona are un randament moderat pentru investitori.
Chiria medie in Baba Novac (600 EUR/luna pentru 2 camere) este sub media orasului Bucuresti (1009.68 EUR/luna). Chiria per mp este de 22.6 EUR, fata de media de 12.88 EUR/mp in Bucuresti.
953.1 € / 2 cam.
37.3 €/mp