Bucuresti · 9.4 €/mp · Randament brut 10.69%
1 camera
322 €/luna
2 camere
460 €/luna
3 camere
644 €/luna
Randament brut
10.69%
Randament net
7.7%
Recuperare investitie
11 ani
| Metric | Vitan-Barzesti | Media Bucuresti | Diferenta |
|---|---|---|---|
| Chirie 2 camere | 460 € | 890.42 € | -48% |
| Chirie 3 camere | 644 € | 1215.61 € | -47% |
| Chirie per mp | 9.4 € | 12.67 € | -26% |
| Pret achizitie/mp | 938.61 € | 2037.28 € | -54% |
Proiectie detaliata pe 10 ani
Analiza cost-beneficiu completa
Preturi de achizitie si evolutie
Cartierul Vitan-Barzesti din Bucuresti are chirii medii de 460 EUR/luna pentru un apartament cu 2 camere si 9.4 EUR/mp. Cu un pret de achizitie estimat la 938.61 EUR/mp, randamentul brut din chirii este de 10.69%, iar randamentul net de aproximativ 7.7%.
Investitia intr-un apartament cu 2 camere in Vitan-Barzesti se recupereaza in estimativ 11 ani din chiriile nete incasate. La aceasta se adauga aprecierea proprietatii, estimata la 2-5% pe an in functie de evolutia pietei.
In Vitan-Barzesti, Bucuresti, chiria medie este de 322 EUR/luna pentru garsoniera, 460 EUR/luna pentru 2 camere, 644 EUR/luna pentru 3 camere si 828 EUR/luna pentru 4 camere. Chiria per metru patrat este de 9.4 EUR.
Randamentul brut estimat pentru un apartament cu 2 camere in Vitan-Barzesti este de 10.69%, iar randamentul net (dupa impozit si cheltuieli) de aproximativ 7.7%. Investitia se recupereaza in estimativ 11 ani.
Vitan-Barzesti are un pret mediu de achizitie de 938.61 EUR/mp. Cu o chirie de 460 EUR/luna pentru 2 camere si un randament brut de 10.69%, zona este atractiva pentru investitori.
Chiria medie in Vitan-Barzesti (460 EUR/luna pentru 2 camere) este sub media orasului Bucuresti (890.42 EUR/luna). Chiria per mp este de 9.4 EUR, fata de media de 12.67 EUR/mp in Bucuresti.
1063 € / 2 cam.
26.5 €/mp