Bucuresti · 19.9 €/mp · Randament brut 4.28%
1 camera
273 €/luna
2 camere
390 €/luna
3 camere
546 €/luna
Randament brut
4.28%
Randament net
3.1%
Recuperare investitie
27.5 ani
| Metric | 1 Decembrie 1918 | Media Bucuresti | Diferenta |
|---|---|---|---|
| Chirie 2 camere | 390 € | 1009.68 € | -61% |
| Chirie 3 camere | 546 € | 1208.11 € | -55% |
| Chirie per mp | 19.9 € | 12.88 € | +55% |
| Pret achizitie/mp | 1989.67 € | 2037.28 € | -2% |
Proiectie detaliata pe 10 ani
Analiza cost-beneficiu completa
Preturi de achizitie si evolutie
Cartierul 1 Decembrie 1918 din Bucuresti are chirii medii de 390 EUR/luna pentru un apartament cu 2 camere si 19.9 EUR/mp. Cu un pret de achizitie estimat la 1989.67 EUR/mp, randamentul brut din chirii este de 4.28%, iar randamentul net de aproximativ 3.1%.
Investitia intr-un apartament cu 2 camere in 1 Decembrie 1918 se recupereaza in estimativ 27.5 ani din chiriile nete incasate. La aceasta se adauga aprecierea proprietatii, estimata la 2-5% pe an in functie de evolutia pietei.
In 1 Decembrie 1918, Bucuresti, chiria medie este de 273 EUR/luna pentru garsoniera, 390 EUR/luna pentru 2 camere, 546 EUR/luna pentru 3 camere si 702 EUR/luna pentru 4 camere. Chiria per metru patrat este de 19.9 EUR.
Randamentul brut estimat pentru un apartament cu 2 camere in 1 Decembrie 1918 este de 4.28%, iar randamentul net (dupa impozit si cheltuieli) de aproximativ 3.1%. Investitia se recupereaza in estimativ 27.5 ani.
1 Decembrie 1918 are un pret mediu de achizitie de 1989.67 EUR/mp. Cu o chirie de 390 EUR/luna pentru 2 camere si un randament brut de 4.28%, zona are un randament moderat pentru investitori.
Chiria medie in 1 Decembrie 1918 (390 EUR/luna pentru 2 camere) este sub media orasului Bucuresti (1009.68 EUR/luna). Chiria per mp este de 19.9 EUR, fata de media de 12.88 EUR/mp in Bucuresti.
953.1 € / 2 cam.