Bucuresti · 30.9 €/mp · Randament brut 3.32%
1 camera
329 €/luna
2 camere
470 €/luna
3 camere
658 €/luna
Randament brut
3.32%
Randament net
2.4%
Recuperare investitie
35.4 ani
| Metric | P-Ta Muncii | Media Bucuresti | Diferenta |
|---|---|---|---|
| Chirie 2 camere | 470 € | 1009.68 € | -53% |
| Chirie 3 camere | 658 € | 1208.11 € | -46% |
| Chirie per mp | 30.9 € | 12.88 € | +140% |
| Pret achizitie/mp | 3088.2 € | 2037.28 € | +52% |
Proiectie detaliata pe 10 ani
Analiza cost-beneficiu completa
Preturi de achizitie si evolutie
Cartierul P-Ta Muncii din Bucuresti are chirii medii de 470 EUR/luna pentru un apartament cu 2 camere si 30.9 EUR/mp. Cu un pret de achizitie estimat la 3088.2 EUR/mp, randamentul brut din chirii este de 3.32%, iar randamentul net de aproximativ 2.4%.
Investitia intr-un apartament cu 2 camere in P-Ta Muncii se recupereaza in estimativ 35.4 ani din chiriile nete incasate. La aceasta se adauga aprecierea proprietatii, estimata la 2-5% pe an in functie de evolutia pietei.
In P-Ta Muncii, Bucuresti, chiria medie este de 329 EUR/luna pentru garsoniera, 470 EUR/luna pentru 2 camere, 658 EUR/luna pentru 3 camere si 846 EUR/luna pentru 4 camere. Chiria per metru patrat este de 30.9 EUR.
Randamentul brut estimat pentru un apartament cu 2 camere in P-Ta Muncii este de 3.32%, iar randamentul net (dupa impozit si cheltuieli) de aproximativ 2.4%. Investitia se recupereaza in estimativ 35.4 ani.
P-Ta Muncii are un pret mediu de achizitie de 3088.2 EUR/mp. Cu o chirie de 470 EUR/luna pentru 2 camere si un randament brut de 3.32%, zona are un randament moderat pentru investitori.
Chiria medie in P-Ta Muncii (470 EUR/luna pentru 2 camere) este sub media orasului Bucuresti (1009.68 EUR/luna). Chiria per mp este de 30.9 EUR, fata de media de 12.88 EUR/mp in Bucuresti.
953.1 € / 2 cam.
37.3 €/mp