Bucuresti · 18.1 €/mp · Randament brut 5.91%
1 camera
343 €/luna
2 camere
490 €/luna
3 camere
686 €/luna
Randament brut
5.91%
Randament net
4.3%
Recuperare investitie
19.9 ani
| Metric | Crangasi | Media Bucuresti | Diferenta |
|---|---|---|---|
| Chirie 2 camere | 490 € | 1009.68 € | -51% |
| Chirie 3 camere | 686 € | 1208.11 € | -43% |
| Chirie per mp | 18.1 € | 12.88 € | +41% |
| Pret achizitie/mp | 1809.88 € | 2037.28 € | -11% |
Proiectie detaliata pe 10 ani
Analiza cost-beneficiu completa
Preturi de achizitie si evolutie
Cartierul Crangasi din Bucuresti are chirii medii de 490 EUR/luna pentru un apartament cu 2 camere si 18.1 EUR/mp. Cu un pret de achizitie estimat la 1809.88 EUR/mp, randamentul brut din chirii este de 5.91%, iar randamentul net de aproximativ 4.3%.
Investitia intr-un apartament cu 2 camere in Crangasi se recupereaza in estimativ 19.9 ani din chiriile nete incasate. La aceasta se adauga aprecierea proprietatii, estimata la 2-5% pe an in functie de evolutia pietei.
In Crangasi, Bucuresti, chiria medie este de 343 EUR/luna pentru garsoniera, 490 EUR/luna pentru 2 camere, 686 EUR/luna pentru 3 camere si 882 EUR/luna pentru 4 camere. Chiria per metru patrat este de 18.1 EUR.
Randamentul brut estimat pentru un apartament cu 2 camere in Crangasi este de 5.91%, iar randamentul net (dupa impozit si cheltuieli) de aproximativ 4.3%. Investitia se recupereaza in estimativ 19.9 ani.
Crangasi are un pret mediu de achizitie de 1809.88 EUR/mp. Cu o chirie de 490 EUR/luna pentru 2 camere si un randament brut de 5.91%, zona are un randament moderat pentru investitori.
Chiria medie in Crangasi (490 EUR/luna pentru 2 camere) este sub media orasului Bucuresti (1009.68 EUR/luna). Chiria per mp este de 18.1 EUR, fata de media de 12.88 EUR/mp in Bucuresti.
953.1 € / 2 cam.
37.3 €/mp