Timisoara · 0 €/mp · Randament brut 0%
1 camera
298 €/luna
2 camere
425 €/luna
3 camere
595 €/luna
Randament brut
0%
Randament net
0%
Recuperare investitie
0 ani
| Metric | Lidia | Media Timisoara | Diferenta |
|---|---|---|---|
| Chirie 2 camere | 425 € | 456.31 € | -7% |
| Chirie 3 camere | 595 € | 581.54 € | +2% |
| Chirie per mp | 0 € | 8.71 € | -100% |
| Pret achizitie/mp | 0 € | 1850.34 € | -100% |
Proiectie detaliata pe 10 ani
Analiza cost-beneficiu completa
Preturi de achizitie si evolutie
Cartierul Lidia din Timisoara are chirii medii de 425 EUR/luna pentru un apartament cu 2 camere si 0 EUR/mp. Cu un pret de achizitie estimat la 0 EUR/mp, randamentul brut din chirii este de 0%, iar randamentul net de aproximativ 0%.
Investitia intr-un apartament cu 2 camere in Lidia se recupereaza in estimativ 0 ani din chiriile nete incasate. La aceasta se adauga aprecierea proprietatii, estimata la 2-5% pe an in functie de evolutia pietei.
In Lidia, Timisoara, chiria medie este de 298 EUR/luna pentru garsoniera, 425 EUR/luna pentru 2 camere, 595 EUR/luna pentru 3 camere si 765 EUR/luna pentru 4 camere. Chiria per metru patrat este de 0 EUR.
Randamentul brut estimat pentru un apartament cu 2 camere in Lidia este de 0%, iar randamentul net (dupa impozit si cheltuieli) de aproximativ 0%. Investitia se recupereaza in estimativ 0 ani.
Cu o chirie de 425 EUR/luna pentru 2 camere si un randament brut de 0%, Lidia ofera un randament moderat pentru investitori.
Chiria medie in Lidia (425 EUR/luna pentru 2 camere) este sub media orasului Timisoara (456.31 EUR/luna). Chiria per mp este de 0 EUR, fata de media de 8.71 EUR/mp in Timisoara.
P-Ta Unirii
520 € / 2 cam.
33.6 €/mp