Constanta · 0 €/mp · Randament brut 0%
1 camera
472 €/luna
2 camere
675 €/luna
3 camere
945 €/luna
Randament brut
0%
Randament net
0%
Recuperare investitie
0 ani
| Metric | Tomis Iv | Media Constanta | Diferenta |
|---|---|---|---|
| Chirie 2 camere | 675 € | 562.84 € | +20% |
| Chirie 3 camere | 945 € | 732.65 € | +29% |
| Chirie per mp | 0 € | 9.84 € | -100% |
| Pret achizitie/mp | 0 € | 1754.07 € | -100% |
Proiectie detaliata pe 10 ani
Analiza cost-beneficiu completa
Preturi de achizitie si evolutie
Cartierul Tomis Iv din Constanta are chirii medii de 675 EUR/luna pentru un apartament cu 2 camere si 0 EUR/mp. Cu un pret de achizitie estimat la 0 EUR/mp, randamentul brut din chirii este de 0%, iar randamentul net de aproximativ 0%.
Investitia intr-un apartament cu 2 camere in Tomis Iv se recupereaza in estimativ 0 ani din chiriile nete incasate. La aceasta se adauga aprecierea proprietatii, estimata la 2-5% pe an in functie de evolutia pietei.
In Tomis Iv, Constanta, chiria medie este de 472 EUR/luna pentru garsoniera, 675 EUR/luna pentru 2 camere, 945 EUR/luna pentru 3 camere si 1215 EUR/luna pentru 4 camere. Chiria per metru patrat este de 0 EUR.
Randamentul brut estimat pentru un apartament cu 2 camere in Tomis Iv este de 0%, iar randamentul net (dupa impozit si cheltuieli) de aproximativ 0%. Investitia se recupereaza in estimativ 0 ani.
Cu o chirie de 675 EUR/luna pentru 2 camere si un randament brut de 0%, Tomis Iv ofera un randament moderat pentru investitori.
Chiria medie in Tomis Iv (675 EUR/luna pentru 2 camere) este peste media orasului Constanta (562.84 EUR/luna). Chiria per mp este de 0 EUR, fata de media de 9.84 EUR/mp in Constanta.
Sat Vacanta
650 € / 2 cam.
22.6 €/mp