Ploiesti · 11.9 €/mp · Randament brut 6.98%
1 camera
266 €/luna
2 camere
380 €/luna
3 camere
532 €/luna
Randament brut
6.98%
Randament net
5%
Recuperare investitie
16.9 ani
| Metric | Enachita Vacarescu | Media Ploiesti | Diferenta |
|---|---|---|---|
| Chirie 2 camere | 380 € | 590.23 € | -36% |
| Chirie 3 camere | 532 € | 1451.84 € | -63% |
| Chirie per mp | 11.9 € | 8.73 € | +36% |
| Pret achizitie/mp | 1188.2 € | 1297.47 € | -8% |
Proiectie detaliata pe 10 ani
Analiza cost-beneficiu completa
Preturi de achizitie si evolutie
Cartierul Enachita Vacarescu din Ploiesti are chirii medii de 380 EUR/luna pentru un apartament cu 2 camere si 11.9 EUR/mp. Cu un pret de achizitie estimat la 1188.2 EUR/mp, randamentul brut din chirii este de 6.98%, iar randamentul net de aproximativ 5%.
Investitia intr-un apartament cu 2 camere in Enachita Vacarescu se recupereaza in estimativ 16.9 ani din chiriile nete incasate. La aceasta se adauga aprecierea proprietatii, estimata la 2-5% pe an in functie de evolutia pietei.
In Enachita Vacarescu, Ploiesti, chiria medie este de 266 EUR/luna pentru garsoniera, 380 EUR/luna pentru 2 camere, 532 EUR/luna pentru 3 camere si 684 EUR/luna pentru 4 camere. Chiria per metru patrat este de 11.9 EUR.
Randamentul brut estimat pentru un apartament cu 2 camere in Enachita Vacarescu este de 6.98%, iar randamentul net (dupa impozit si cheltuieli) de aproximativ 5%. Investitia se recupereaza in estimativ 16.9 ani.
Enachita Vacarescu are un pret mediu de achizitie de 1188.2 EUR/mp. Cu o chirie de 380 EUR/luna pentru 2 camere si un randament brut de 6.98%, zona este atractiva pentru investitori.
Chiria medie in Enachita Vacarescu (380 EUR/luna pentru 2 camere) este sub media orasului Ploiesti (590.23 EUR/luna). Chiria per mp este de 11.9 EUR, fata de media de 8.73 EUR/mp in Ploiesti.
Cioceanu
450 € / 2 cam.