Targu Mures · 19.6 €/mp · Randament brut 5.02%
1 camera
315 €/luna
2 camere
450 €/luna
3 camere
630 €/luna
Randament brut
5.02%
Randament net
3.6%
Recuperare investitie
23.5 ani
| Metric | Tudor Vladimirescu | Media Targu Mures | Diferenta |
|---|---|---|---|
| Chirie 2 camere | 450 € | 496.19 € | -9% |
| Chirie 3 camere | 630 € | 507.06 € | +24% |
| Chirie per mp | 19.6 € | 8.02 € | +144% |
| Pret achizitie/mp | 1957.09 € | 1799 € | +9% |
Proiectie detaliata pe 10 ani
Analiza cost-beneficiu completa
Preturi de achizitie si evolutie
Cartierul Tudor Vladimirescu din Targu Mures are chirii medii de 450 EUR/luna pentru un apartament cu 2 camere si 19.6 EUR/mp. Cu un pret de achizitie estimat la 1957.09 EUR/mp, randamentul brut din chirii este de 5.02%, iar randamentul net de aproximativ 3.6%.
Investitia intr-un apartament cu 2 camere in Tudor Vladimirescu se recupereaza in estimativ 23.5 ani din chiriile nete incasate. La aceasta se adauga aprecierea proprietatii, estimata la 2-5% pe an in functie de evolutia pietei.
In Tudor Vladimirescu, Targu Mures, chiria medie este de 315 EUR/luna pentru garsoniera, 450 EUR/luna pentru 2 camere, 630 EUR/luna pentru 3 camere si 810 EUR/luna pentru 4 camere. Chiria per metru patrat este de 19.6 EUR.
Randamentul brut estimat pentru un apartament cu 2 camere in Tudor Vladimirescu este de 5.02%, iar randamentul net (dupa impozit si cheltuieli) de aproximativ 3.6%. Investitia se recupereaza in estimativ 23.5 ani.
Tudor Vladimirescu are un pret mediu de achizitie de 1957.09 EUR/mp. Cu o chirie de 450 EUR/luna pentru 2 camere si un randament brut de 5.02%, zona are un randament moderat pentru investitori.
Chiria medie in Tudor Vladimirescu (450 EUR/luna pentru 2 camere) este sub media orasului Targu Mures (496.19 EUR/luna). Chiria per mp este de 19.6 EUR, fata de media de 8.02 EUR/mp in Targu Mures.