Targu Mures · 0.4 €/mp · Randament brut 206.19%
1 camera
292 €/luna
2 camere
416.67 €/luna
3 camere
583 €/luna
Randament brut
206.19%
Randament net
148.5%
Recuperare investitie
0.6 ani
| Metric | Calea Sighisoarei | Media Targu Mures | Diferenta |
|---|---|---|---|
| Chirie 2 camere | 416.67 € | 496.19 € | -16% |
| Chirie 3 camere | 583 € | 507.06 € | +15% |
| Chirie per mp | 0.4 € | 8.02 € | -95% |
| Pret achizitie/mp | 44.09 € | 1799 € | -98% |
Proiectie detaliata pe 10 ani
Analiza cost-beneficiu completa
Preturi de achizitie si evolutie
Cartierul Calea Sighisoarei din Targu Mures are chirii medii de 416.67 EUR/luna pentru un apartament cu 2 camere si 0.4 EUR/mp. Cu un pret de achizitie estimat la 44.09 EUR/mp, randamentul brut din chirii este de 206.19%, iar randamentul net de aproximativ 148.5%.
Investitia intr-un apartament cu 2 camere in Calea Sighisoarei se recupereaza in estimativ 0.6 ani din chiriile nete incasate. La aceasta se adauga aprecierea proprietatii, estimata la 2-5% pe an in functie de evolutia pietei.
In Calea Sighisoarei, Targu Mures, chiria medie este de 292 EUR/luna pentru garsoniera, 416.67 EUR/luna pentru 2 camere, 583 EUR/luna pentru 3 camere si 750 EUR/luna pentru 4 camere. Chiria per metru patrat este de 0.4 EUR.
Randamentul brut estimat pentru un apartament cu 2 camere in Calea Sighisoarei este de 206.19%, iar randamentul net (dupa impozit si cheltuieli) de aproximativ 148.5%. Investitia se recupereaza in estimativ 0.6 ani.
Calea Sighisoarei are un pret mediu de achizitie de 44.09 EUR/mp. Cu o chirie de 416.67 EUR/luna pentru 2 camere si un randament brut de 206.19%, zona este atractiva pentru investitori.
Chiria medie in Calea Sighisoarei (416.67 EUR/luna pentru 2 camere) este sub media orasului Targu Mures (496.19 EUR/luna). Chiria per mp este de 0.4 EUR, fata de media de 8.02 EUR/mp in Targu Mures.