Oradea · 10.5 €/mp · Randament brut 10.9%
1 camera
368 €/luna
2 camere
525 €/luna
3 camere
735 €/luna
Randament brut
10.9%
Randament net
7.8%
Recuperare investitie
10.8 ani
| Metric | Dealuri Oradea | Media Oradea | Diferenta |
|---|---|---|---|
| Chirie 2 camere | 525 € | 619.51 € | -15% |
| Chirie 3 camere | 735 € | 525.75 € | +40% |
| Chirie per mp | 10.5 € | 8.2 € | +28% |
| Pret achizitie/mp | 1050.94 € | 1722.72 € | -39% |
Proiectie detaliata pe 10 ani
Analiza cost-beneficiu completa
Preturi de achizitie si evolutie
Cartierul Dealuri Oradea din Oradea are chirii medii de 525 EUR/luna pentru un apartament cu 2 camere si 10.5 EUR/mp. Cu un pret de achizitie estimat la 1050.94 EUR/mp, randamentul brut din chirii este de 10.9%, iar randamentul net de aproximativ 7.8%.
Investitia intr-un apartament cu 2 camere in Dealuri Oradea se recupereaza in estimativ 10.8 ani din chiriile nete incasate. La aceasta se adauga aprecierea proprietatii, estimata la 2-5% pe an in functie de evolutia pietei.
In Dealuri Oradea, Oradea, chiria medie este de 368 EUR/luna pentru garsoniera, 525 EUR/luna pentru 2 camere, 735 EUR/luna pentru 3 camere si 945 EUR/luna pentru 4 camere. Chiria per metru patrat este de 10.5 EUR.
Randamentul brut estimat pentru un apartament cu 2 camere in Dealuri Oradea este de 10.9%, iar randamentul net (dupa impozit si cheltuieli) de aproximativ 7.8%. Investitia se recupereaza in estimativ 10.8 ani.
Dealuri Oradea are un pret mediu de achizitie de 1050.94 EUR/mp. Cu o chirie de 525 EUR/luna pentru 2 camere si un randament brut de 10.9%, zona este atractiva pentru investitori.
Chiria medie in Dealuri Oradea (525 EUR/luna pentru 2 camere) este sub media orasului Oradea (619.51 EUR/luna). Chiria per mp este de 10.5 EUR, fata de media de 8.2 EUR/mp in Oradea.
460.91 € / 2 cam.
19.6 €/mp